Today, 4/3 from 15:40
From 15 o'clock mostly sunny. Temperatures between 6 and 13 degrees.
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Chur | 1.8 km |
| Altitude difference | -28m (584 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.2 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 14 km/h from N |
| Wind gusts | 28 km/h |
| Humidity | 30% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



