Today, 5/27 from 19:20
In the evening high clouds. Temperatures between 19 and 24 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to Cordon | 43.9 km |
| Altitude difference | 1600m (871 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 26 km/h from E |
| Wind gusts | 35 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 763 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



