Today, 5/21 from 23:20
Temperatures around 10 degrees.
Water temperature |
|
| Dischmabach | 5.9 °C |
Station: Davos, 1594 m.a.s.l. |
|
| Distance to Davos | 3.9 km |
| Altitude difference | 31m (1563 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 1 km/h from SSW |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 72% |
| Pressure | 852 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



