Today, 5/28 from 13:10
First partly sunny. Overcast, around 19:00 o'clock strong showers. From 20 o'clock high clouds. Temperatures between 18 and 32 degrees.
Station: Stabio, 352 m.a.s.l. |
|
| Distance to Erba | 22.4 km |
| Altitude difference | 23m (329 m.a.s.l.) |
| Temperature | 30.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from ESE |
| Wind gusts | 11 km/h |
| Humidity | 38% |
| Pressure | 977 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



