Today, 4/5 from 06:00
From 6 o'clock high clouds. Temperatures at night 9, in the afternoon 24 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Exit | 16 km |
| Altitude difference | 18m (463 m.a.s.l.) |
| Temperature | 6.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from NNE |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 79% |
| Pressure | 968 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



