Today, 4/4 from 13:50
In the second half of the day low clouds. Temperatures between 7 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein (Oberwasser) | 9.3 °C |
Station: Rünenberg, 611 m.a.s.l. |
|
| Distance to Frick | 13.4 km |
| Altitude difference | 266m (345 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.3 °C |
| Sunshine | 8 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from NNW |
| Wind gusts | 19 km/h |
| Humidity | 76% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



