Today, 5/23 from 19:40
In the evening sunny. Temperatures between 19 and 28 degrees.
Water temperature |
|
| Ticino | 18.6 °C |
Station: Locarno / Monti, 376 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gudo | 12.1 km |
| Altitude difference | 113m (264 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26.7 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from WSW |
| Wind gusts | 12 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 980 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



