Today, 5/28 from 23:10
Temperatures around 20 degrees.
Water temperature |
|
| Landquart | 12 °C |
Station: Chur, 556 m.a.s.l. |
|
| Distance to Landquart | 10.8 km |
| Altitude difference | 33m (523 m.a.s.l.) |
| Temperature | 20.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from N |
| Wind gusts | 6 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 958 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



