Today, 5/29 from 22:00
From 22 o'clock high clouds. Temperatures around 22 degrees.
Water temperature |
|
| Reuss | 21 °C |
| Kleine Emme | 22.1 °C |
| Vierwaldstättersee | 22 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lucerna | 1.8 km |
| Altitude difference | 15m (439 m.a.s.l.) |
| Temperature | 22.6 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from WSW |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 35% |
| Pressure | 969 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



