Today, 5/29 from 19:40
In the evening mostly sunny. Temperatures between 18 and 29 degrees.
Water temperature |
|
| Murtensee | 22 °C |
Station: Mühleberg, 480 m.a.s.l. |
|
| Distance to Murten | 13.3 km |
| Altitude difference | 26m (454 m.a.s.l.) |
| Temperature | 26.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from E |
| Wind gusts | 16 km/h |
| Humidity | 27% |
| Pressure | 965 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



