Today, 4/4 from 09:50
In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between -7 and 0 degrees.
Station: Col du Grand St-Bernard, 2470 m.a.s.l. |
|
| Distance to Petit | 9.7 km |
| Altitude difference | -854m (3324 m.a.s.l.) |
| Temperature | -1.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 21 km/h from ESE |
| Wind gusts | 28 km/h |
| Humidity | 90% |
| Pressure | 757 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



