Today, 5/31 from 16:50
First overcast. Around 23:30 o'clock strong showers or thunderstorms. Temperatures between 19 and 31 degrees.
Station: Stabio, 352 m.a.s.l. |
|
| Distance to Robbiate | 43.1 km |
| Altitude difference | 77m (275 m.a.s.l.) |
| Temperature | 28 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from SW |
| Wind gusts | 17 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 972 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



