Today, 4/29 from 16:40
From 16 o'clock low clouds. Temperatures between 11 and 19 degrees.
Station: Wädenswil, 489 m.a.s.l. |
|
| Distance to Stäfa, | 4.2 km |
| Altitude difference | 34m (455 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.5 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from ESE |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



