
Today, 3/30 from 08:30
From 8 to 14 rain and snow showers with dry intervals. Around 16:50 o'clock strong rain and snow. Afterwards overcast. Around 21:00 o'clock strong snow. Temperatures around -2 degrees.
Water temperature |
|
| Muota | 6.6 °C |
Station: Altdorf, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Stoos | 10.7 km |
| Altitude difference | -860m (1298 m.a.s.l.) |
| Temperature | 3.1 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from ENE |
| Wind gusts | 4 km/h |
| Humidity | 82% |
| Pressure | 972 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



