Today, 4/4 from 09:40
From 9 o'clock low clouds. Temperatures between 2 and 11 degrees.
Station: S. Bernardino, 1638 m.a.s.l. |
|
| Distance to Vals | 17 km |
| Altitude difference | 381m (1257 m.a.s.l.) |
| Temperature | 4.9 °C |
| Sunshine | 7 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 18 km/h from WNW |
| Wind gusts | 39 km/h |
| Humidity | 53% |
| Pressure | 839 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



