Today, 5/28 from 11:50
In the second half of the day partly sunny. Temperatures between 17 and 32 degrees.
Water temperature |
|
| Vispa | 8.8 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Visp | 3.2 km |
| Altitude difference | -9m (649 m.a.s.l.) |
| Temperature | 27.1 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from W |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 33% |
| Pressure | 946 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



