Today, 4/22 from 10:10
In the second half of the day sunny. Temperatures between 7 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Vispa | 5.8 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Visp | 3.2 km |
| Altitude difference | -9m (649 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.6 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from E |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 50% |
| Pressure | 943 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



