Today, 4/2 from 13:40
In the second half of the day low clouds. Temperatures between 4 and 11 degrees.
Station: Aadorf / Tänikon, 538 m.a.s.l. |
|
| Distance to Winterthur | 13.4 km |
| Altitude difference | 95m (443 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.2 °C |
| Sunshine | 6 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from NE |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 52% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



