Today, 4/3 from 03:20
From 3 o'clock slightly cloudy. Temperatures at night 1, in the afternoon 14 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 7 °C |
| Worble | 7.7 °C |
| Gürbe | 7.3 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to BE | 4.8 km |
| Altitude difference | 20m (533 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.3 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from SSW |
| Wind gusts | 3 km/h |
| Humidity | 93% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



