Today, 5/18 from 07:00
From 7 to 15 first cloudy, from 13:20 o'clock showers. From 15 to 19 rain. In the evening showers with dry intervals. Temperatures between 8 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Liechtensteiner Binnenkanal | 8.8 °C |
Station: Vaduz, 457 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lienz | 16.7 km |
| Altitude difference | -8m (465 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from ESE |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 60% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



