Today, 5/22 from 16:30
From 16 o'clock high clouds. Temperatures between 16 and 27 degrees.
Water temperature |
|
| Rhein | 16.2 °C |
Station: Basel / Binningen, 316 m.a.s.l. |
|
| Distance to Lörrach | 9.8 km |
| Altitude difference | 21m (295 m.a.s.l.) |
| Temperature | 27 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from WNW |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 32% |
| Pressure | 989 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



