Today, 5/20 from 09:40
From 9 to 15 showers with longer dry intervals. From 15 to 18 showers. In the evening partly sunny. Temperatures between 9 and 17 degrees.
Station: Disentis / Sedrun, 1196 m.a.s.l. |
|
| Distance to Mustér | 0.3 km |
| Altitude difference | 88m (1108 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.6 °C |
| Sunshine | 2 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from E |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 76% |
| Pressure | 888 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



