Today, 5/25 from 14:10
In the second half of the day sunny. Temperatures between 18 and 31 degrees.
Water temperature |
|
| Thur | 20.6 °C |
Station: Schaffhausen, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Ossingen | 11.8 km |
| Altitude difference | 17m (421 m.a.s.l.) |
| Temperature | 30.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from E |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 31% |
| Pressure | 978 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



