Today, 5/22 from 15:20
From 15 o'clock mostly sunny. Temperatures between 16 and 24 degrees.
Water temperature |
|
| Sellenbodenbach | 15.8 °C |
| Kleine Emme | 17.5 °C |
Station: Luzern, 454 m.a.s.l. |
|
| Distance to Rain | 10.9 km |
| Altitude difference | -138m (592 m.a.s.l.) |
| Temperature | 25 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from NNW |
| Wind gusts | 15 km/h |
| Humidity | 42% |
| Pressure | 973 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



