Today, 5/28 from 09:50
From 9 o'clock mostly sunny. Temperatures between 10 and 18 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to Thyon | 5.3 km |
| Altitude difference | -1619m (2100 m.a.s.l.) |
| Temperature | 22.8 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NE |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 47% |
| Pressure | 965 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



