Today, 5/16 from 13:00
From 13 to 15 cloudy, some rain and snow showers. From 15 o'clock low clouds. Temperatures between -4 and 1 degrees.
Water temperature |
|
| Massa | 1.6 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Belalp | 12.7 km |
| Altitude difference | -1456m (2096 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.6 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 44 km/h from W |
| Wind gusts | 62 km/h |
| Humidity | 36% |
| Pressure | 934 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



