Today, 5/20 from 15:30
From 15 o'clock low clouds. Temperatures between 11 and 19 degrees.
Station: Rünenberg, 611 m.a.s.l. |
|
| Distance to Reigoldswil | 14.7 km |
| Altitude difference | 71m (540 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.2 °C |
| Sunshine | 7 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 12 km/h from WNW |
| Wind gusts | 25 km/h |
| Humidity | 59% |
| Pressure | 954 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



