Today, 5/15 from 12:20
In the afternoon strong rain or thunderstorms. In the evening showers with longer dry intervals. Temperatures between 5 and 10 degrees.
Station: Schaffhausen, 438 m.a.s.l. |
|
| Distance to Schleitheim, | 12.1 km |
| Altitude difference | -36m (474 m.a.s.l.) |
| Temperature | 9.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from E |
| Wind gusts | 13 km/h |
| Humidity | 69% |
| Pressure | 951 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



