Today, 4/11 from 13:50
First high clouds. From 16 to 18 showers. In the evening first overcast, from 23:40 o'clock showers. Temperatures between 13 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 10.7 °C |
| Worble | 11.6 °C |
| Gürbe | 9.5 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Wabern | 7.1 km |
| Altitude difference | -21m (574 m.a.s.l.) |
| Temperature | 18.9 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 8 km/h from W |
| Wind gusts | 14 km/h |
| Humidity | 48% |
| Pressure | 948 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



