Today, 5/13 from 13:10
First cloudy, from 23:30 o'clock some showers. Temperatures between 7 and 12 degrees.
Water temperature |
|
| Grossbach | 8.7 °C |
| Alp | 8.7 °C |
| Biber | 7.4 °C |
Station: Wädenswil, 489 m.a.s.l. |
|
| Distance to Willerzell, | 13.7 km |
| Altitude difference | -401m (890 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.7 °C |
| Sunshine | 3 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from W |
| Wind gusts | 26 km/h |
| Humidity | 42% |
| Pressure | 953 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



