Today, 5/18 from 01:50
First overcast. Around 11:30 o'clock strong showers. In the second half of the day first overcast, from 15:30 o'clock showers. Temperatures between 9 and 14 degrees.
Station: Aigle, 381 m.a.s.l. |
|
| Distance to 1903 | 19.2 km |
| Altitude difference | -78m (459 m.a.s.l.) |
| Temperature | 8.1 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 3 km/h from SSW |
| Wind gusts | 5 km/h |
| Humidity | 87% |
| Pressure | 970 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



