Today, 5/15 from 19:20
Light showers. Temperatures between 4 and 8 degrees.
Station: Sion, 481 m.a.s.l. |
|
| Distance to 1965 | 4.1 km |
| Altitude difference | -433m (914 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.4 °C |
| Sunshine | 9 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 27 km/h from SW |
| Wind gusts | 40 km/h |
| Humidity | 55% |
| Pressure | 947 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



