Today, 5/20 from 05:30
From 5 to 7 overcast, some showers. From 7 o'clock partly cloudy. Temperatures at night 12, in the afternoon 21 degrees.
Station: Neuchâtel, 486 m.a.s.l. |
|
| Distance to 2075 | 5.9 km |
| Altitude difference | 18m (468 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 4 km/h from SSW |
| Wind gusts | 7 km/h |
| Humidity | 96% |
| Pressure | 966 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



