Today, 4/21 from 19:30
In the evening sunny. Temperatures between 7 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 10.3 °C |
| Worble | 12.2 °C |
| Gürbe | 14.7 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3011 | 5.4 km |
| Altitude difference | 15m (538 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.3 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 15 km/h from NE |
| Wind gusts | 33 km/h |
| Humidity | 37% |
| Pressure | 950 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



