Today, 5/8 from 13:00
From 13 to 17 first cloudy, from 16:00 o'clock showers. From 17 to 19 showers. In the evening low clouds. Temperatures between 10 and 16 degrees.
Station: Plaffeien, 1042 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3157 | 8.7 km |
| Altitude difference | 96m (946 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NNE |
| Wind gusts | 9 km/h |
| Humidity | 69% |
| Pressure | 897 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



