Today, 5/21 from 09:50
In the second half of the day high clouds. Temperatures between 12 and 23 degrees.
Water temperature |
|
| Thunersee (Spiez) | 13.1 °C |
| Merligen See | 14 °C |
Station: Interlaken, 577 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3705 | 13.1 km |
| Altitude difference | -13m (590 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.6 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from NE |
| Wind gusts | 10 km/h |
| Humidity | 79% |
| Pressure | 961 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



