Today, 4/15 from 14:30
In the second half of the day mostly sunny. Temperatures between 9 and 21 degrees.
Water temperature |
|
| Massa | 3.1 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3900 | 11.3 km |
| Altitude difference | -39m (679 m.a.s.l.) |
| Temperature | 19.4 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 18 km/h from W |
| Wind gusts | 24 km/h |
| Humidity | 44% |
| Pressure | 943 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



