Today, 5/20 from 14:30
From 14 to 17 rain. From 17 to 19 partly sunny, showers. From 19 o'clock sunny. Temperatures between 7 and 15 degrees.
Water temperature |
|
| Lonza | 5.8 °C |
Station: Blatten, Lötschental, 1531 m.a.s.l. |
|
| Distance to 3918 | 3.4 km |
| Altitude difference | 111m (1420 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.8 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 7 km/h from SW |
| Wind gusts | 12 km/h |
| Humidity | 52% |
| Pressure | 853 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



