Today, 4/22 from 10:40
In the second half of the day sunny. Temperatures between 1 and 11 degrees.
Station: Scuol, 1303 m.a.s.l. |
|
| Distance to 7559 | 13.7 km |
| Altitude difference | -214m (1517 m.a.s.l.) |
| Temperature | 7.2 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 6 km/h from ESE |
| Wind gusts | 12 km/h |
| Humidity | 49% |
| Pressure | 871 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



