Today, 4/22 from 13:30
From 13 to 14 overcast, some showers. In the second half of the day low clouds. Temperatures between 11 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Tresa | 16 °C |
Station: Lugano, 276 m.a.s.l. |
|
| Distance to Agno, | 4.5 km |
| Altitude difference | 6m (271 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.6 °C |
| Sunshine | 1 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from S |
| Wind gusts | 21 km/h |
| Humidity | 68% |
| Pressure | 984 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



