Today, 5/20 from 15:50
Around 21 o'clock some showers. Temperatures between 8 and 15 degrees.
Station: Samedan, 1708 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bergün/Bravuogn, | 15.4 km |
| Altitude difference | 343m (1365 m.a.s.l.) |
| Temperature | 12.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 17 km/h from NNW |
| Wind gusts | 32 km/h |
| Humidity | 47% |
| Pressure | 835 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



