Today, 4/22 from 19:40
In the evening sunny. Temperatures between 7 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 11.2 °C |
| Worble | 12 °C |
| Gürbe | 14.6 °C |
Station: Bern / Zollikofen, 553 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bern, | 5.6 km |
| Altitude difference | 51m (502 m.a.s.l.) |
| Temperature | 14.2 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 21 km/h from NNE |
| Wind gusts | 43 km/h |
| Humidity | 32% |
| Pressure | 954 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



