Today, 4/13 from 01:50
Rain and snow. Temperatures around 3 degrees.
Water temperature |
|
| Massa | 1.6 °C |
Station: Visp, 640 m.a.s.l. |
|
| Distance to Bettmeralp, | 19.3 km |
| Altitude difference | -1307m (1947 m.a.s.l.) |
| Temperature | 10.7 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 23 km/h from ESE |
| Wind gusts | 36 km/h |
| Humidity | 84% |
| Pressure | 935 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



