Today, 5/13 from 11:40
First overcast, from 17:00 o'clock light showers. Temperatures between 10 and 16 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 13.4 °C |
| Suze | 8.4 °C |
Station: Chasseral, 1594 m.a.s.l. |
|
| Distance to Biel/Bienne, | 14.1 km |
| Altitude difference | 1109m (486 m.a.s.l.) |
| Temperature | 2.5 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 27 km/h from SW |
| Wind gusts | 44 km/h |
| Humidity | 69% |
| Pressure | 833 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



