Today, 4/17 from 11:50
In the second half of the day low clouds. Temperatures between 3 and 12 degrees.
Station: Weissfluhjoch, 2692 m.a.s.l. |
|
| Distance to Fideris, | 7.2 km |
| Altitude difference | 692m (2000 m.a.s.l.) |
| Temperature | 1.8 °C |
| Sunshine | 10 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 9 km/h from SSW |
| Wind gusts | 12 km/h |
| Humidity | 64% |
| Pressure | 740 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



