Today, 4/11 from 23:30
Temperatures around 10 degrees.
Station: Glarus, 517 m.a.s.l. |
|
| Distance to Flumserberg | 17.8 km |
| Altitude difference | -833m (1350 m.a.s.l.) |
| Temperature | 13.9 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 2 km/h from N |
| Wind gusts | 6 km/h |
| Humidity | 70% |
| Pressure | 952 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



