Today, 4/11 from 04:50
First slightly cloudy. Around 21:10 o'clock strong rain and snow. Temperatures at night 0, in the afternoon 6 degrees.
Water temperature |
|
| Aare | 5.2 °C |
Station: Jungfraujoch, 3550 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gemschberg | 16.1 km |
| Altitude difference | 910m (2640 m.a.s.l.) |
| Temperature | -6.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 28 km/h from NW |
| Wind gusts | 37 km/h |
| Humidity | 63% |
| Pressure | 656 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



