Today, 5/20 from 14:50
In the second half of the day partly sunny. Temperatures between 11 and 19 degrees.
Station: Napf, 1404 m.a.s.l. |
|
| Distance to Grosswangen | 16.4 km |
| Altitude difference | 859m (546 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.8 °C |
| Sunshine | 3 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 13 km/h from WSW |
| Wind gusts | 37 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 868 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



