Today, 4/17 from 20:10
From 20 o'clock cloudy. Temperatures around 12 degrees.
Station: Adelboden, 1321 m.a.s.l. |
|
| Distance to Gstaad, | 21.2 km |
| Altitude difference | 268m (1053 m.a.s.l.) |
| Temperature | 11.4 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 5 km/h from S |
| Wind gusts | 8 km/h |
| Humidity | 71% |
| Pressure | 872 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



