Today, 5/20 from 05:50
Rain with longer dry intervals. Temperatures between 11 and 17 degrees.
Water temperature |
|
| Sitter | 8.2 °C |
Station: Säntis, 2483 m.a.s.l. |
|
| Distance to Kanton | 10.3 km |
| Altitude difference | 1702m (781 m.a.s.l.) |
| Temperature | 0.2 °C |
| Sunshine | 0 of 10 min |
| Precipitation | 0 mm/h |
| Wind speed | 46 km/h from WSW |
| Wind gusts | 59 km/h |
| Humidity | 100% |
| Pressure | 756 hPa |
| Pollen | Alder, Birch, Grass, Mugwort, Ragweed |
| Pollutants | NH3, CO, NO2, Ozone, PM10, PM2.5, SO2 |



